01
12/17
Warszawa Cukiernik Kartki i Piernik
Zobacz
07
11/17
Wypożycz najlepsze e-booki za darmo!
Zobacz
17
10/17
Powraca Królewski Ogród Światła w Wilanowie
Zobacz
26
07/16
Jak dojechać z Warszawy na lotnisko w Modlinie?
Zobacz
29
01/16
Do której godziny kursuje metro w Warszawie?
Zobacz
05
09/14
Walory turystyczne Warszawy
Zobacz
22
08/14
Powrót

Wycieczka do ZOO w Warszawie

Wszystkich małych i nieco większych zapraszamy do magicznego świata dzikich zwierząt, który czaka na turystów w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. Wycieczka do warszawskiego ZOO zapewni masę atrakcji wszystkim zwiedzającym i pozwoli z bliska poznać rzadkie oraz wyjątkowo niebezpieczne gatunki dzikich zwierząt.

Warszawskie ZOO zlokalizowane w dzielnicy Praga- Północ ( ul.Ratuszowa 1/3). Powstało w 1928 roku i obecnie zajmuje powierzchnię 32 ha. Historia ZOO w Warszawie była dość burzliwa i ściśle związana z losami samego miasta. Ostatecznie to, co możemy zwiedzać dziś diametralnie różni się od początków ogrodu i niezmiennie zachwyca turystów z każdej grupy wiekowej. Wycieczka do ZOO w Warszawie to wyjątkowa okazja do niezwykłej podróży, która pozwoli poznać faunę i florę różnych kontynentów. Zwiedzić możemy m.in.:

 • Jeden z najnowocześniejszych w Europie wybieg dla słoni
  • Herpetarium z niezwykle interesującymi okazami krokodyli, węży, płazów, ogromnych waranów oraz żółwi
  • Hipopotamiarnię zamieszkałą przez hipopotamy nilowe
  • Rekiniarium zamieszkałe przez płaszczki i rzadkie okazy rekinów
  • Żyrafiarnię z dodatkowymi wybiegami dla małp
  • Małpiarnię i gorylarnię, w której do niedawna przebywał najpiękniejszy goryl świata – Mtonge
  • Insektarium z bogatą kolekcją bezkręgowców
  • Wybieg nosorożców
  • Ptaszarnię

Warszawskie ZOO oferuje nam także wyjątkową podróż do podwodnego świata tamtejszego Akwarium, które zachwyca bogactwem różnorodnych i bajecznie kolorowych ryb tropikalnych, liczne wystawy czasowe oraz szereg atrakcji dodatkowych. Nocleg w Warszawie Aby poznać wszystkie atrakcje nie tylko warszawskiego ZOO warto zatrzymać się w mieście na dłużej. Moc wrażeń gwarantowana, a wspomnienia z naszej magicznej wycieczki na pewno na długo pozostaną w pamięci każdego turysty. Wszystkich zainteresowanych zwiedzeniem Warszawy zachęcamy do skorzystania z noclegu w hotelu Atos, który znajduje się na Mokotowie (ul. Mangalia 1). Hotel oferuje komfortowy nocleg dla każdej grupy turystów oraz daje możliwość szybkiego dotarcia do wielu ciekawych miejsc w stolicy. Dojazd do ZOO z hotelu Atos Z hotelu szybko dotrzemy do warszawskiego ZOO podążając trasą DK61 – czas przejazdu samochodem ok. 16 minut, odległość 10 km. Z hotelu na ulicy Mangalia 1 kierujemy się na trasę Jana III Sobieskiego, dalej ku Alei Wincentego Witosa i trasie DK2. Następnie zjeżdżamy w kierunku trasy DK7/Gdańsk/Centrum i dalej ulicą Czernikowską, Solec, Wioślarską, Ludną, Dobrą i Tamka dotrzemy do Mostu Świętokrzyskiego. Dalej skręcając w Wybrzeże Szczecińskie dotrzemy wprost do warszawskiego ZOO. Atrakcje na trasie przejazdu W czasie naszej krótkiej podróży do ZOO czekają na nas także inne atrakcje. Po drodze możemy zwiedzić m.in.: Łazienki Królewskie, Pałac Belwederski, Park Akcji „Burza”, Stadion Narodowy, Muzeum Narodowe oraz Centrum Nauki Kopernik. Emocjonująca podróż upłynie nam na pewno pod znakiem dobrej zabawy i ogromu wrażeń. Jeżeli nie chcemy podróżować własnym samochodem możemy do ZOO dostać się komunikacją miejską – autobusem linii 116 odjeżdżającym z przystanku tuż przy hotelu Atos i kursującym przez Plac Zamkowy do Starego Miasta; następnie po przesiadce do autobusu linii 20 ze Starego Miasta dotrzemy wprost do ZOO – czas przejazdu 35 minut jazdy i 13 minut pieszo. Spacer z hotelu Atos do ZOO może być niezwykle interesujący, jednak dość męczący – czeka nas pokonanie dystansu prawie 10 km, a przybliżony czas przejścia pieszo tej odległości to 2 godziny. Wycieczka do warszawskiego ZOO to frajda nie tylko dla małych turystów. Niezależnie od wieku i ostatecznego celu wizyty w Warszawie musisz koniecznie zwiedzić to magiczne i piękne miejsce oraz polecić jego walory znajomym. Nocleg w hotelu Atos pozwoli dodatkowo umilić wycieczkę i zregenerować siły po pełnym wrażeń dniu, a obsługa zadba o wygodny odpoczynek i miłą atmosferę pobytu. Cena biletu do warszawskiego ZOO: 10 – 20 złotych, emeryci, niepełnosprawni i dzieci do 3 roku życia – wstęp wolny

Zobacz też:

start hotel Atos

Panorama pokoju
Recepcja
Hotel
Hotel Warszawa