01
12/17
Warszawa Cukiernik Kartki i Piernik
Zobacz
07
11/17
Wypożycz najlepsze e-booki za darmo!
Zobacz
17
10/17
Powraca Królewski Ogród Światła w Wilanowie
Zobacz
29
01/16
Do której godziny kursuje metro w Warszawie?
Zobacz
05
09/14
Walory turystyczne Warszawy
Zobacz
20
08/14
Najciekawsze zabytki Warszawy
Zobacz
07
04/16
Powrót

Warszawski Festiwal Piwa po raz czwarty

W dniach 7-9 kwietnia stadion warszawskiej Legii opanują producenci i wielbiciele złotego trunku z pianką.

Śmiało można powiedzieć, że rewolucja piwna trwa w Polsce już od kilku lat. Polacy coraz częściej rezygnują z trunków produkowanych przez masowe lagery, by eksplorować nowe smaki, serwowane przez liczne browary rzemieślnicze. Wybór jest naprawdę szeroki, a liczby robią wrażenie. Aktualnie w Polsce mamy 150 browarów, które tylko w ubiegłym roku wyprodukowały ponad 1100 premierowych piw.

Tym bardziej nie powinien nikogo dziwić sukces Warszawskiego Festiwalu Piwa, który z powodzeniem od 2014 przyciąga wszystkich fanów złocistego napoju. Podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu, Stadion Legii odwiedziło 14 tysięcy osób. Swoją ofertę zaprezentowało blisko 100 browarów z całego świata.

                                                                          Kadzie piwowarskie

Co przyniesie kolejna edycja imprezy? Przede wszystkim szeroką ofertę piw. Swoje stanowiska przygotuje blisko 40 browarów i importerów. Organizatorzy szacują, że z 250 nalewaków poleje się ponad 400 różnych piw. Swoją obecność zapowiedziały cenione browary m.in. z Niemiec, USA, Włoch i Szwecji.

Impreza to nie tylko prezentacja samych piw. To również wiele atrakcji towarzyszących. Na Stadionie Legii odbędą się wykłady, warsztaty, degustacje i panele dyskusyjne. Wśród bogatej oferty, coś dla siebie znajdą zarówno początkujący browarnicy, jak i zaprawieni w bojach profesjonaliści.

                                                                                  Deska piw

Oczywiście nie samym piwem birofil żyje. Organizatorzy zadbali również o szeroką ofertę gastronomiczną. Podczas Warszawskiego Festiwalu Piwa pojawi się 15 food trucków z jedzeniem.

Jak kształtują się tegoroczne ceny wejściówek? Jednorazowy bilet wstępu kosztuje 10 zł. Karnet trzydniowy kosztuje 20 zł i dostępny jest wyłącznie w przedsprzedaży. Więcej informacji o festiwalu znajdziecie na stronie www.warszawskifestiwalpiwa.pl.

Zobacz też:

start hotel Atos

Panorama pokoju
Recepcja
Hotel
Hotel Warszawa