01
12/17
Warszawa Cukiernik Kartki i Piernik
Zobacz
07
11/17
Wypożycz najlepsze e-booki za darmo!
Zobacz
17
10/17
Powraca Królewski Ogród Światła w Wilanowie
Zobacz
26
07/16
Jak dojechać z Warszawy na lotnisko w Modlinie?
Zobacz
29
01/16
Do której godziny kursuje metro w Warszawie?
Zobacz
05
09/14
Walory turystyczne Warszawy
Zobacz
23
09/14
Powrót

TURYSTYKA ALTERNATYWNA W WARSZAWIE

Alternatywne formy zwidzenia cieszą się coraz większą popularnością. Co warto zwiedzić w Warszawie? Jakie niezbyt znane i niezapomniane atrakcje czekają na nas w mieście?

Turystyka alternatywna zakłada zwiedzanie miejsc związanych z lokalną społecznością. W Warszawie znajdziemy szereg takich „perełek” turystycznych m.in.:

  • Plac na tyłach archikatedry św. Jana – Kanonia – znajdziemy tutaj zabytkowy dzwon oraz najstarszą w mieście tabliczkę z nazwą ulicy
  • Punkt widokowy Gnojna Góra skąd rozciąga się wyjątkowy widok na Wisłę oraz Pragę
  • Liczne zabytkowe gazowe latarnie m.in. na Bielanach oraz przy parku Łazienkowskim
  • Plac Teatralny usytuowany na Południki Warszawskim 21°00 długości wschodniej
  • Fotoplastikon będący jedynym na świecie obiektem funkcjonującym od początku tj. 1901 roku w jednym miejscu
  • Jazdów

W Warszawie zwiedzać możemy także liczne podwórkowe kapliczki oraz zabytkowe drewniane budynki, wyruszyć w podróż podziemnymi trasami turystycznymi czy zwiedzić miejsca związane z Fryderykiem Chopinem i jego twórczością. Możliwości jest naprawdę wiele i każdy chcący wartościowo spędzić czas na pewno znajdzie w mieście coś dla siebie. Noclegi w Warszawie Wszystkim chcącym zatrzymać sie w mieście na dłużej polecamy rezerwację noclegów w START hotel Atos (ul. Mangalia 1), który zlokalizowany jest na warszawskim Mokotowie. atos Hotel oferuje turystom wyjątkowo przystępne ceny, komfortowe warunki noclegu oraz szereg usług dodatkowych m.in. możliwość przenocowania z czworonogiem. Wszystkie szczegóły dotyczące hotelu oraz zasady rezerwacji noclegu znajdują się na stronie www.hotelatos.pl/ Korzystna lokalizacja obiektu sprawia, że mamy znacznie ułatwione zwiedzanie i bez problemu dotrzemy w każde miejsce Warszawy oszczędzając tym samym nasz cenny czas. Niedaleko hotelu znajdziemy także wyjątkowe miejsca, które od zawsze kojarzą się z Warszawą m.in. przepiękne Łazienki Królewskie, które możemy potraktować, jako teren odkrywczych i edukacyjnych spacerów. Aby dotrzeć z hotelu Atos do najciekawszych zabytków wystarczy nam tylko kilka lub kilkanaście minut jazdy samochodem, podczas których podziwiać możemy szereg ciekawych miejsc, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Warszawa oferuje wiele możliwości spędzania wolnego czasu i naprawdę warto wykorzystać okazję i zatrzymać się w mieście na dłużej. Pobyt w tak różnorodnym i ciekawym otoczeniu na pewno pozostanie na długo w naszych wspomnieniach oraz skłoni do kolejnych wizyt w mieście.

Zobacz też:

start hotel Atos

Panorama pokoju
Recepcja
Hotel
Hotel Warszawa