01
12/17
Warszawa Cukiernik Kartki i Piernik
Zobacz
07
11/17
Wypożycz najlepsze e-booki za darmo!
Zobacz
17
10/17
Powraca Królewski Ogród Światła w Wilanowie
Zobacz
26
07/16
Jak dojechać z Warszawy na lotnisko w Modlinie?
Zobacz
29
01/16
Do której godziny kursuje metro w Warszawie?
Zobacz
05
09/14
Walory turystyczne Warszawy
Zobacz
25
08/14
Powrót

Trasy rowerowe w Warszawie

Wszystkich fanów dwóch kółek i zwiedzania z rowerowego siodełka zapraszamy do poznania uroków Warszawy dzięki sieci przyjaznych i przystępnych tras rowerowych. Warszawa może poszczycić się wyjątkowo dużą liczbą ciekawych ścieżek rowerowych, których łączna długość wynosi ponad 275 km.

Do dyspozycji wszystkich wielbicieli jednośladów udostępniono m.in.:

  • Trasy rowerowe na Bemowie – łączna długość 8,5 km. Ścieżki prowadzą m.in. ulicą Powstańców Śląskich - ul. Radiową do Parku Leśnego Bemowo, granic miasta oraz Kampinoskiego Parku Narodowego. Jeżeli nie chcemy korzystać z dość ruchliwej trasy prowadzącej ul. Powstańców Śląskich mamy do dyspozycji odcinek o mniejszym natężeniu ruchu ulicą Piastów Śląskich, dalej Wrocławską oraz Himalajską. Większość ścieżek rowerowej na obszarze dzielnicy Bemowo jest doskonale oznakowana i bez problemu znajdzie je nawet mało obeznany z topografią Warszawy turysta.

 

  • Trasy rowerowe na Mokotowie – tutaj mamy do dyspozycji, aż 14,5 km różnorodnych tras, które prowadzą poprzez bardzo atrakcyjne pod względem turystycznym tereny. Pierwsza ze ścieżek rowerowych na tym terenie prowadzi do Lasu Kabackiego ulicą Belwederską i Jana III Sobieskiego, druga pozwoli nam dotrzeć na ulicę Puławską, jeżeli z Jana III Sobieskiego skręcimy w Aleję Wilanowską. Z Mokotowa możemy także łatwo dotrzeć rowerem do Doliny Służewieckiej wybierając odcinek ścieżki rowerowej przy ulicy Czerniakowskiej, dalej wzdłuż al. Witosa, a następnie al. Gen. W. Sikorskiego.

 

  • Trasy rowerowe na Bielanach – poprzez ten wyjątkowo atrakcyjny teren prowadzi ponad 12 km ścieżek rowerowych. Na miłośników rowerowych wycieczek czeka tutaj szereg pięknych pod względem krajobrazowym miejsc oraz dobrze utrzymane i oznakowane odcinki dla miłośników jednośladów.

Na uwagę turystów zasługuje także Podskarpowa Ścieżka Rowerowa biegnąca wzdłuż Wisłostrady oraz ścieżka rowerowa prowadząca przez Białołękę, która wiedzie m.in. przez malownicze pola obok Kanału Żerańskiego. Gdzie przenocować w Warszawie? Wszystkich chcących spędzić miłe i aktywne chwile w Warszawie zachęcamy do skorzystania z oferty hotelu Atos znajdującego się na Mokotowie (ul. Mangalia 1), niedaleko mokotowskich ścieżek rowerowych. Lokalizacja hotelu gwarantuje nam szybkie dotarcie do większości atrakcji turystycznych miasta, a wyjątkowo miła atmosfera pobytu oraz przystępne ceny stanowią doskonałą okazję do spędzenia dłuższego urlopu w Warszawie. Aby dostać się samochodem z hotelu Atos np. do Stadionu Narodowego potrzebujemy jedynie ok. 11 minut wybierając najkrótszą trasę Czerniakowską, podróż do Łazienek i okolicznych atrakcji zajmie nam ok. 7 minut jazdy trasą Czerniakowską, a na Starówkę dotrzemy w ok. 17 minut trasą Marszałkowską. Korzystna lokalizacja hotelu, który dodatkowo znajduje się blisko lotniska znacznie ułatwia wszystkim turystom pobyt w mieście i zwiedzanie stolicy. Zapraszamy do poznania wszystkich uroków miasta nie tylko z rowerowego siodełka, ale także korzystając z komunikacji miejskiej dającej możliwość szybkiego poruszania się po Warszawie oraz pieszych wędrówek. Moc wrażeń gwarantowana, a wspomnienia związane z poznawaniem zabytków, ciekawych miejsc oraz korzystania z nowoczesnych atrakcji na pewno na długo pozostaną w pamięci i będą zachętą do kolejnej wizyty w Warszawie.

Zobacz też:

start hotel Atos

Panorama pokoju
Recepcja
Hotel
Hotel Warszawa