01
12/17
Warszawa Cukiernik Kartki i Piernik
Zobacz
07
11/17
Wypożycz najlepsze e-booki za darmo!
Zobacz
17
10/17
Powraca Królewski Ogród Światła w Wilanowie
Zobacz
26
07/16
Jak dojechać z Warszawy na lotnisko w Modlinie?
Zobacz
29
01/16
Do której godziny kursuje metro w Warszawie?
Zobacz
18
09/14
TANI NOCLEG PRZY LOTNISKU CHOPINA W WARSZAWIE
Zobacz
15
02/16
Powrót

Selfie z Chopinem? To możliwe!

Stołeczne Biuro Turystyki przygotowało nie lada gratkę dla wszystkich wielbicieli talentu Fryderyka Chopina.

Selfie z wielkim kompozytorem, a może spacer jego śladami? Teraz to możliwe, dzięki projektom zrealizowanym przez Stołeczne Biuro Turystyki. Wystarczy mieć smartfona i zainstalowane specjalne aplikacje.

"Selfie with Chopin" to aplikacja, która umożliwia wykonanie wspólnego zdjęcia z wirtualnym Fryderykiem Chopinem. Nie jest to jednak zwykłe selfie, które można wykonać w dowolnym miejscu. Aby autoportret się udał, musimy znaleźć się w jednej z siedmiu lokalizacji związanych z kompozytorem. I tak w Warszawie są to Lotnisko Chopina, Pomnik Fryderyka Chopina, Muzeum Fryderyka Chopina, Budynek Prorektorski Uniwersytetu Warszawskiego, Kościół wizytek i Ogród Saski. Siódmą lokalizacją jest Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w podwarszawskiej Żelazowej Woli. Aplikacja umożliwia nie tylko wykonanie zdjęcia, ale również zawiera szereg szczegółowych informacji, poświęconych powyższym miejscom.

                                              Pomnik Fryderyka Chopina w Łazienkach Królewskich

"Chopin in Warsaw" to z kolei aplikacja, która z pewnością zainteresuje turystów, którzy chcieliby wyruszyć szlakiem kompozytora. Aplikacja umożliwia przeniesienie się do Warszawy czasów młodości Chopina. Współczesną Warszawę można zestawić z XIX-wiecznymi rycinami. Dzięki technologii "Augmented Reality" można zobaczyć nieistniejący Pałac Saski w którym artysta mieszkał i salonik rodzinny w Pałacu Czapskich. Aplikacja zawiera również moduł, który gromadzi informacje o wydarzeniach takich jak festiwale, koncerty i wystawy.

Obie aplikacje powstały w ramach projektu "Warszawa Chopina", który ma przybliżyć młodym ludziom postać kompozytora, ale również pokazać im, jak blisko związany był z Warszawą. W skład projektu wchodzi również strona internetowa www.chopin.warsawtour.pl, na której znajdziemy biografię artysty, ciekawostki z jego życia, daty koncertów z muzyką Chopina i wiele więcej.

Zobacz też:

start hotel Atos

Panorama pokoju
Recepcja
Hotel
Hotel Warszawa