01
12/17
Warszawa Cukiernik Kartki i Piernik
Zobacz
07
11/17
Wypożycz najlepsze e-booki za darmo!
Zobacz
17
10/17
Powraca Królewski Ogród Światła w Wilanowie
Zobacz
26
07/16
Jak dojechać z Warszawy na lotnisko w Modlinie?
Zobacz
29
01/16
Do której godziny kursuje metro w Warszawie?
Zobacz
05
09/14
Walory turystyczne Warszawy
Zobacz
21
04/14
Powrót

Po Galerii – Najbardziej Inspirująca Godzina w piątek o piątej – spacery z PGNiG, Mecenasem wystawy - „Byłem, czego i wam życzę. Henryk Tomaszewski”

Wszystkich miłośników sztuki zapraszamy na cykl spotkań w warszawskiej Zachęcie, gdzie można zapoznać się z dorobkiem pracy twórczej Henryka Tomaszewskiego – plakacisty, grafika, projektanta oraz profesora warszawskiej ASP.

W dniach 25 kwietnia – 06 czerwca 2014 roku w warszawskiej Zachęcie - Narodowa Galeria Sztuki (pl. Małachowskiego 3) odbędzie się cykl spotkań, na których podziwiać będzie można niezwykłe plakaty tworzone przez Henryka Tomaszewskiego, który był jednym z najwybitniejszych twórców polskiej grafiki projektowej po II wojnie światowej. Wszystkie spotkania będą odbywały się w piątki o godzinie 17:00. Harmonogram spotkań i tematyka wykładów: 25 kwietnia, 23 maja: Plastyczny skrót i metafora – prace Henryka Tomaszewskiego z okresu tzw. Polskiej Szkoły Plakatu 2 i 30 maja: Lekcja widzenia – plakaty Henryka Tomaszewskiego projektowane od lat 60. 9 maja, 6 czerwca: Litera – projekty książkowe i plakaty literniczne Henryka Tomaszewskiego 16 maja: Plakaty filmowe Henryka Tomaszewskiego Niezwykle ciekawa i różnorodna tematyka spotkań sprawia, że każdy odwiedzający będzie mógł wybrać interesujące go zagadnienia. Spotkania są jedną z niewielu okazji do poznania tak wyjątkowego twórcy plakatów, jakim był Henryk Tomaszewski oraz pomogą przybliżyć jego spojrzenie i artystyczną drogę w kontekście różnorodnych okresów jego twórczości. Plakaty wyeksponowane w dość surowym wnętrzu galerii skupią na sobie cała uwagę widza i pozwolą całkowicie zagłębić się w otaczającej nas sztuce. Spotkania są częścią trwającej jeszcze do 10 czerwca 2014 roku wystawy pt: "Byłem, czego i wam życzę. Henryk Tomaszewski" w Zachęcie, którą możemy odwiedzać od wtorku do niedzieli w godzinach 12:00 – 20:00. Cena biletów: 10-15 zł

Zobacz też:

start hotel Atos

Panorama pokoju
Recepcja
Hotel
Hotel Warszawa