01
12/17
Warszawa Cukiernik Kartki i Piernik
Zobacz
07
11/17
Wypożycz najlepsze e-booki za darmo!
Zobacz
17
10/17
Powraca Królewski Ogród Światła w Wilanowie
Zobacz
26
07/16
Jak dojechać z Warszawy na lotnisko w Modlinie?
Zobacz
29
01/16
Do której godziny kursuje metro w Warszawie?
Zobacz
18
09/14
TANI NOCLEG PRZY LOTNISKU CHOPINA W WARSZAWIE
Zobacz
26
07/16
Powrót

Jak dojechać z Warszawy na lotnisko w Modlinie?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań przez Gości w naszej recepcji jest to, dotyczące dojazdu z Warszawy do Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. W związku z tym postanowiliśmy przygotować krótki poradnik, który może się okazać pomocny wszystkim, którzy planują wylot z Modlina.

Podczas tworzenia poradnika staraliśmy się patrzeć oczami turysty, który po raz pierwszy jedzie z Warszawy do Modlina. Pomijając opcję dojazdu Kolejami Mazowieckimi, pominęliśmy wszystkie możliwości, w których niezbędna byłaby stresująca przesiadka.

Dojazd Kolejami Mazowieckimi - czas przejazdu około 60 minut (ze stacji Warszawa Centralna)

Do czasu przedłużenia linii kolejowej do Portu Lotniczego Warszawa-Modlin, pasażerowie chcący dostać się na lot, muszą przesiąść się z pociągu do autobusu na stacji Modlin. Nie jest to aż tak uciążliwe rozwiązanie, jak mogłoby się wydawać. Autobus również należy do Kolei Mazowieckich i odjeżdża w stronę lotniska 2-3 razy na godzinę.


W ramach przejazdu z Warszawy na lotnisko w Modlinie lub z lotniska do Warszawy, pasażerowie mogą nabyć Bilet Lotniskowy. Upoważnia on do poruszania się przez 75 minut autobusami, tramwajami i metrem w Warszawie w I strefie biletowej, do przejazdu wspomnianym wcześniej pociągiem i autobusem na lotnisko. Koszt biletu to 17 PLN i  można go kupić w automacie biletowym, u konduktora w pociągu lub za pomocą aplikacji Skycash. 
Na terenie Warszawy pociągi kolei Mazowieckich odjeżdżają z najpopularniejszych stacji takich jak, Warszawa Zachodnia, Warszawa Centralna i Warszawa Wschodnia, ale również kilku mniejszych.

Oczywiście istnieje możliwość skorzystania z samego autobusu Kolei Mazowieckich. Przejazd ze stacji Modlin na lotnisko lub w przeciwną stronę kosztuje 5 PLN i trwa 10 minut.

Więcej informacji: http://www.mazowieckie.com.pl/

Dojazd autobusem ModlinBus / OKbus - czas przejazdu około 45 minut (z przystanku Warszawa Centrum)

Przejazd autobusem to doskonałe rozwiązanie dla pasażerów, którzy niekoniecznie wyruszają w swoją podróż z Warszawy. Przewoźnik jeździ z takich miast jak Łódź, Włocławek, Płock, Ciechocinek, Toruń, Biała Podlaska i Międzyrzec Podlaski. Pasażerowie startujący z Warszawy mają do wyboru aż 5 lokalizacji: Centrum (Pałac Kultury), Lotnisko Chopina, Dworzec Zachodni, Metro Młociny i Wiatraczna.

Wśród zalet wynikających z wyboru tego typu dojazdu, przewoźnik wymienia na swojej stronie: stałe dopasowanie do tablicy odlotów, gęstą tabelę odjazdów (wybraliśmy przykładowy dzień w tygodniu i naliczyliśmy 36 odjazdów z Centrum Warszawy!), komfort w postaci klimatyzowanych autobusów posiadających dostęp do internetu. Najtańsze bilety dostępne są już od 9 PLN i w tej cenie można je kupić na stronie ModlinBusa. Bilety można również kupić u kierowców oraz w wybranych punktach sprzedaży.

Więcej informacji: https://www.modlinbus.pl/

Dojazd taksówką - czas przejazdu około 40 minut (z centrum Warszawy, przy założeniu, że nie ma korków)

Zdecydowanie najdroższa opcja ze wszystkich, ale z pewnością najwygodniejsza. Aktualnie korporacja Glob Taxi oferuje stałą taryfę dojazdu z Centrum Warszawy do lotniska w Modlinie. Za przejazd zapłacimy 99 złotych. Kierowca auta osobowego zabierze do 4 osób, dwie duże walizki i dwie teczki.

Korporacja oferuje również mikrobusy, które mogą zabrać od 5 do 8 osób. Przejazd większym pojazdem kosztuje 119 złotych. Kierowca zabierze do 8 osób i do 6 dużych walizek i 3 teczek.

W cenę wliczone są foteliki dla dzieci i pomoc przy wkładaniu bagażu. Wszystkie samochody wyposażone są w klimatyzację oraz terminale umożliwiające płatność kartami kredytowymi, debetowymi, chipowymi i zbliżeniowymi.

Glob Cab Taxi można zamówić pod numerem 1-9668 lub +48 666 009 668.

Więcej informacji: http://www.globcabtaxi.pl/

Zobacz też:

start hotel Atos

Panorama pokoju
Recepcja
Hotel
Hotel Warszawa