01
12/17
Warszawa Cukiernik Kartki i Piernik
Zobacz
07
11/17
Wypożycz najlepsze e-booki za darmo!
Zobacz
17
10/17
Powraca Królewski Ogród Światła w Wilanowie
Zobacz
26
07/16
Jak dojechać z Warszawy na lotnisko w Modlinie?
Zobacz
29
01/16
Do której godziny kursuje metro w Warszawie?
Zobacz
05
09/14
Walory turystyczne Warszawy
Zobacz
23
07/15
Powrót

Festiwal Światła w Łazienkach Królewskich

Gdzie warto zawitać podczas sierpniowej wizyty w Warszawie? Z pewnością do Łazienek Królewskich, w których przez cały miesiąc potrwa Festiwal Światła.

Motywem przewodnim festiwalu będzie kultura Dalekiego Wschodu. Wśród najważniejszych punktów programu tegorocznego festiwalu warto wymienić spotkania z tradycyjną muzyką chińską oraz koncerty "Instrumentów osobliwych wyspy szczęśliwe" i "Medytacje fletowe na Wschodzie i Zachodzie". Na wielbicieli teatru z kolei czeka autorski spektakl "Z mroku" Leszka Mądzika. Ponadto na wszystkich, którzy odwiedzą Łazienki po zmroku, będzie czekał nastrojowo oświetlony Ogród Chiński.


Inauguracyjny koncert Festiwalu Światła „Wędrówki baroku: do Chin poprzez kontynenty” odbędzie się 2 sierpnia o godz. 19:00 w Amfiteatrze. Anna Krysztofiak wraz z zespołem zaprezentują utwory m.in. z Meksyku, Peru, Argentyny, Anglii, Polski, Włoch i Chin. - Podążać będziemy śladami podróży kompozytorów z Zachodu na Wschód. Inaugurację uświetni uroczyste zapalanie lampionów w Ogrodzie Chińskim o godz. 21:00.

Organizatorzy Festiwalu Światła zaplanowali również atrakcje dla najmłodszych wielbicieli muzyki. Specjalnie dla nich odbędą się koncerty pt. "Pod żaglami muzycznej dżonki". Każdy z koncertów będzie wycieczką w świat historycznych i orientalnych instrumentów muzycznych.

Festiwal potrwa od 2 do 30 sierpnia.

Zobacz też:

start hotel Atos

Panorama pokoju
Recepcja
Hotel
Hotel Warszawa