01
12/17
Warszawa Cukiernik Kartki i Piernik
Zobacz
07
11/17
Wypożycz najlepsze e-booki za darmo!
Zobacz
17
10/17
Powraca Królewski Ogród Światła w Wilanowie
Zobacz
29
01/16
Do której godziny kursuje metro w Warszawie?
Zobacz
05
09/14
Walory turystyczne Warszawy
Zobacz
20
08/14
Najciekawsze zabytki Warszawy
Zobacz
23
06/15
Powrót

Festiwal Orkiestr Wojskowych

Koncerty orkiestr kojarzyły Wam się do tej pory z nudą? W takim razie koniecznie musicie się pojawić w najbliższy weekend w Warszawie, na Festiwalu Orkiestr Wojskowych.

To świetna okazja, by bezpłatnie zobaczyć wyjątkowy pokaz kunsztu najlepszych orkiestr wojskowych. Zabrzmi klasyka, jazz, rock`n`roll, blues i muzyka filmowa. Zobaczymy również niezwykłą rewię, barwne galowe mundury i pokazy musztry paradnej. Wszystko to w wykonaniu ponad 500 artystów.

Tegoroczny festiwal podzielono na dwa wydarzenia. 27 czerwca o godzinie 19, w siedzibie Dowództwa Garnizonu Warszawa, odbędzie się koncert inauguracyjny. Zagrają orkiestry reprezentacyjne Sił Powietrznych z Poznania oraz marynarki Wojennej z Gdyni. Inaugurację poprzedzi przemarsz z pokazem musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Bytomia. Będzie to muzyczne zaproszenie gości na koncert inauguracyjny. Trasa przemarszu: z Placu Piłsudskiego, Krakowskim Przedmieściem na Plac Zamkowy i z powrotem przed siedzibę DGW przy ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza.

                                                             (Fot. http://www.torwar.cos.pl)

Z kolei 28 czerwca festiwal przeniesie się na Torwar. O godzinie 16 rozpocznie się koncert, podczas którego zagra osiem orkiestr. Będą to warszawskie Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego i Orkiestra Wojskowa. Ponadto usłyszymy orkiestrę Sił Powietrznych z Poznania i Marynarki Wojennej z Gdyni, oraz Orkiestrę Wojskową z Bytomia.

Ponadto w koncercie na Torwarze gościnnie wystąpią mistrzowie Polski zespołów reprezentujących Straż Pożarną: Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Nadarzyna, a także grupa „Pipes and Drums”, pochodząca z Bydgoszczy. To jedyna orkiestra wykonująca tradycyjną szkocką muzykę w Polsce na wielkich szkockich dudach. Oprócz muzyków z Polski planowane są występy orkiestr zagranicznych.

Po koncercie galowym wszyscy będą mogli spróbować prawdziwej żołnierskiej grochówki i chleba wypiekanego w wojskowej piekarni polowej.

Info:
Festiwal Orkiestr Wojskowych
Gdzie:
27.06: siedziba Dowództwa Garnizonu Warszawa,
ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza, przy Krakowskim Przedmieściu.
28.06: Torwar
ul. Łazienkowska 6A
Kiedy: 27 i 28.06.2015
O której: 27.06: 19, 28.06: 16
Bilety: Wstęp wolny

Zobacz też:

start hotel Atos

Panorama pokoju
Recepcja
Hotel
Hotel Warszawa