01
12/17
Warszawa Cukiernik Kartki i Piernik
Zobacz
07
11/17
Wypożycz najlepsze e-booki za darmo!
Zobacz
17
10/17
Powraca Królewski Ogród Światła w Wilanowie
Zobacz
26
07/16
Jak dojechać z Warszawy na lotnisko w Modlinie?
Zobacz
29
01/16
Do której godziny kursuje metro w Warszawie?
Zobacz
05
09/14
Walory turystyczne Warszawy
Zobacz
23
08/14
Powrót

Co warto zobaczyć w Warszawie?

Zapraszamy wszystkich miłośników zabytków do zwiedzania naszej pięknej Warszawy. Podpowiadamy, co warto zobaczyć, gdzie się zatrzymać oraz jak przyjemnie spędzić czas w tym pełnym uroku i licznych atrakcji mieście.

Warszawa zachwyca swoją historią oraz udziałem w najważniejszych wydarzeniach związanych z historią kraju. Liczne zabytki, miejsca niezwykle ważne pod względem sentymentalnym oraz historycznym, pomniki, cmentarze, muzea, galerie, niezwykle piękne parki i ogrody, także botaniczne – to wszystko i wiele więcej czeka na Ciebie w Warszawie. Stolica zapewnia nam nie tylko rozrywki związane z historią i możliwością zwiedzania zabytków. Możemy tutaj uczestniczyć w licznych wydarzeniach kulturalnych np. odbywających się w Łazienkach Królewskich Koncertach Chopinowskich. Każdy odwiedzający Warszawę, niezależnie od celu swojej wizyty, znajdzie tutaj coś dla siebie i miło spędzi czas podczas zwiedzania oraz korzystania z licznych nowoczesnych i dostosowanych do różnorodnych gustów rozrywek. Co koniecznie należy zwiedzić w Warszawie? Zwiedzenie wszystkich ciekawych i godnych uwagi miejsc w ciągu jednego dnia jest wręcz niemożliwe, dlatego warto zarezerwować sobie czas na dłuższy pobyt i dokładnie zapoznać sie z potencjałem turystycznym Warszawy. Do najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc należą:

 • Łazienki Królewskie
 • Stare Miasto
 • Krakowskie Przedmieście
 • Liczne placówki muzealne m.in.: Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Narodowe, Państwowe Muzeum Etnograficzne, muzeum Azji i Pacyfiku, Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej, Muzeum Karykatury, Muzeum Niepodległości
 • Zamek Królewski
 • Pomnik Chopina
 • Pałac na wodzie
 • Zamek Ujazdowski
 • Belweder
 • Pomnik Syrenki
 • Warszawskie ZOO
 • Ogrody botaniczne m.in.: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego i Ogród Botaniczny w Powsinie
 • Parki i obszary rekreacyjne
 • Centrum Nauki Kopernik
 • Pałac i Park w Wilanowie

Warszawa obfituje w ciekawe miejsca i zabytki o światowej randze. Podczas wizyty w stolicy warto jeszcze zwiedzić Kościół Świętej Anny, zatrzymać się na chwilę przy pomnikach upamiętniających ważne wydarzenia historyczne oraz wjechać na ostatnie piętro Pałacu Kultury i Nauki, aby podziwiać przepiękną panoramę Warszawy. Nocleg w Warszawie Wszystkich pragnących w komfortowy sposób zwiedzać Warszawę oraz zatrzymać się w mieście na dłużej zachęcamy do rezerwacji noclegu w hotelu Atos, który mieści się na Mokotowie (ul. Mangalia 1). Hotel oferuje noclegi oraz posiłki w bardzo przystępnych cenach. Sprawdzić cennik oraz zarezerwować pobyt można wchodząc na stronę internetową: www.hotelatos.pl. Lokalizacja hotelu Atos niedaleko Lotniska Chopina (czas dojazdu samochodem – ok. 14 minut, długość trasy – 8, 7 km; trasa DK2) oraz wiele ciekawych atrakcji stolicy daje nam możliwość szybkiego dotarcia do interesujących nas miejsc. Przykładowo droga do Łazienek Królewskich i zlokalizowanych w ich pobliżu innych atrakcji turystycznych miasta to tylko 7 minut jazdy samochodem trasą Czerniakowską. Z hotelu Atos szybko i sprawnie dotrzemy także m.in.: do Pałacu Kultury i Nauki, Belwederu, Centrum Nauki Kopernik, warszawskich placówek muzealnych m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego oraz miejsc, gdzie często organizowane są różnorodne wydarzenia np. Stadionu Narodowego, Pepsi Areny czy Expo XXI. Zaletą zatrzymania się w hotelu Atos jest także bliskość przystanku komunikacji miejskiej, z którego turyści bez dostępu do własnego samochodu szybko i sprawnie mogą podróżować po Warszawie i poznawać jej uroki. Miła atmosfera pobytu, różnorodna oferta noclegowa oraz korzystna lokalizacja hotelu pozwalają nam w pełni czerpać z naszej wizyty w mieście oraz ograniczyć niemal do minimum czas spędzony na przemieszczaniu się od jednej do drugiej atrakcji turystycznej. Warszawa zachwyca swym pięknem, urzeka turystów mnogością atrakcji i możliwości spędzania wolnego czasu oraz zachęca do udziału w licznych koncertach gwiazd światowego formatu, targach, wystawach i eventach. Skorzystaj z okazji i spędź ostatnie chwile wakacji właśnie w Warszawie – zyskasz niesamowite wspomnienia i chętnie odwiedzisz miasto po raz kolejny.

Zobacz też:

start hotel Atos

Panorama pokoju
Recepcja
Hotel
Hotel Warszawa