01
12/17
Warszawa Cukiernik Kartki i Piernik
Zobacz
07
11/17
Wypożycz najlepsze e-booki za darmo!
Zobacz
17
10/17
Powraca Królewski Ogród Światła w Wilanowie
Zobacz
29
01/16
Do której godziny kursuje metro w Warszawie?
Zobacz
18
09/14
TANI NOCLEG PRZY LOTNISKU CHOPINA W WARSZAWIE
Zobacz
05
09/14
Walory turystyczne Warszawy
Zobacz
29
09/15
Powrót

170 lat Kolei Warszawsko - Wiedeńskiej

Wszyscy wielbiciele kolei spędzający najbliższy weekend w Warszawie, powinni obowiązkowo udać się do Muzeum Kolejnictwa.

W związku z 170 rocznicą uruchomienia "Wiedenki", czyli Kolei Warszawsko - Wiedeńskiej, dwie warszawskie placówki kulturowe przygotowały wyjątkowe atrakcje. Najciekawiej prezentuje się program warszawskiego Muzeum Kolejnictwa.

3 października w kolejowej placówce przy ulicy Towarowej, udostępnione zostaną wyjątkowe eksponaty. Na fanów kolei będą czekać pociąg retro, Salonka Bieruta, pociąg pancerny, wagon motorowy SN 52 oraz wagon w którym będzie można zobaczyć wystawę pod tytułem "Pasażer relacji Warszawa-Wiedeń". Na chętnych będzie czekała również dodatkowa atrakcja w postaci nocnego zwiedzania muzeum z przewodnikiem.

Z kolei 4 października, punktualnie o godzinie 9:30 zabytkowy pociąg wyruszy z Muzeum Kolejnictwa, zatrzyma się kolejno na stacjach Warszawa Zachodnia, Warszawa Gdańska, Warszawa Wawer, Warszawa Międzylesie. Stacją docelową będzie Warszawa Falenica. Tam pociąg zatrzyma się na 40 minutowy postój i wróci do Muzeum Kolejnictwa. Kolejny przejazd odbędzie się o godzinie 15:00. W drodze powrotnej chętni mogą wysiąść na stacji Warszawa Międzylesie i udać się do Wawerskiego Centrum Kultury na koncert Stanisławy Celińskiej.

Bilety na pociąg można nabyć w kasie Muzeum Kolejnictwa, Wawerskim Centrum Kultury i Wolskim Centrum Kultury. Bilet normalny kosztuje 10 PLN, bilet ulgowy 5 PLN.

Zobacz też:

start hotel Atos

Panorama pokoju
Recepcja
Hotel
Hotel Warszawa